Stejně jako má dnes doma každý alespoň jeden počítač, za dvacet třicet let bude mít každá domácnost svého robota. Někteří budou dost možná alespoň z části navrženi podle současných modelů typu Cassie.
Pštrosí nohy
Cassie je produkt společnosti Agility Robotics. Světu byla Cassie představena již v roce 2017, nicméně pozornost si získala až o pět let později, jelikož až tehdy byla tato robotka schopna dokončit pětikilometrový běh za závratných 53 minut. To však není jejím jediným úspěchem.
Na kontě už má totiž i rekord v běhu na sto metrů, a sice v kategorií dvounohých robotů. Konkurence se čtyřmi končetinami je zatím přeci jen o fous lepší, na druhou stranu nikde není řečeno, že s několika vylepšeními v rámci konstrukce a změnami v softwaru nebude Cassie těch nejvyšších met ve všech robotických kategoriích.
Jedním z hlavních důvodů, proč je Cassie tak rychlá, je její specifická tělesná struktura. Na rozdíl od mnoha humanoidních robotů typu Atlas, kteří svou tělesnou stavbou připomínají člověka, Cassie druh homo sapiens nepřipomíná vůbec v ničem.
V podstatě se jedná o řídící jednotku, k níž jsou z boku připojeny nohy. Ovšem ani ty nemají lidskou formu. Tvůrci této robotky se nechali inspirovat u jiného zástupce živočišné říše, a sice u pštrosa.
Kolena se tedy u Cassie neohýbají dopředu, jak je běžné u nás, ale směrem dozadu. To je velmi praktické, jelikož pštros, ač na to nevypadá, je velmi zdatný běžec na dlouhé vzdálenosti. V případě potřeby dokáže běžně zdolat i padesátikilometrovou vzdálenost během jediné hodiny.
Aby mohla být Cassie také tak efektivní, nepotřebuje pouze vhodné tělesné proporce, ale zároveň také dobře napsaný program, který vše uřídí. A to se ukázalo jako ten největší problém.