Harley Quinn je trochu jiná. Jednak není hrdinka, ale padouch, jednak nespadá do univerza Marvelu, ale patří pod křídla konkurenčního nakladatelství DC.
A na rozdíl od mnoha jiných komiksových postaviček je i zábavná. Alespoň to platí pro její nejnovější animovanou iteraci.
Animovaná podoba
Harley Quinn není pro milovníky komiksových filmů žádnou neznámou. Už se stačila objevit v obou Sebevražedných oddílech, a dokonce nedávno dostala i svůj vlastní film.
Na ten je však dobré příliš neupozorňovat, jelikož jeho sledování může na některé diváky působit projímavě.
Když ovšem zapomeneme na poslední lapsus, vedla si zatím Harley Quinn v hrané podobě docela obstojně. Seriál z roku 2019 je ovšem animovaný, což může u někoho vzbuzovat obavy.
Ty naštěstí nejsou vůbec opodstatněné, jelikož tento počin se nadmíru povedl. Dokonce je možné s odřenýma ušima zařadit Harley Quinn mezi ty nejzábavnější seriálové klenoty, jako jsou Rick a Morty či Lower Deck. A to včetně hrané produkce.
Ve stínu Jokera
Harley není zrovna nejznámější komiksová postavička, a proto je dobré s ní čtenáře seznámit trochu blíže. Původně se jednalo o trochu uťáplou psychiatričku nejznámější zloducha DC – Jokera.
Jejich profesionální vztah však přerostl v lásku a z nebohé doktorky Quinzelové se stala klaunova pravá ruka s mírně pozměněným jménem Harley Quinn.
Seriál však nevypráví o trampotách tohoto vražedného dua, ale o samotné Harley, kterou už nebaví stát neustále v Jokerově stínu a ráda by se emancipovala, což se taky už v prvním díle stane.
Příběh se primárně zaobírá Harley a jejími pokroky i prohrami v její samostatné zločinecké kariéře. Zní to možná trochu banálně. Opak je naštěstí pravdou.
Krvavá zábava
DC filmy, až na ty s Batmanem, moc nejdou. Co jim však jde naopak hodně od ruky, to je animovaná tvorba. A je to vidět i na Harley Quinn. Seriál se může pyšnit nejen špičkovou technickou stránkou, ale také velmi dobrým scénářem.
Každá epizoda má zhruba 22 minut, díky čemuž děj svižně ubíhá kupředu a není možné se ani na minutu nudit. Když se zrovna někde nezápasí nebo nestřílí, divák se může zabavit často velmi vtipnými dialogy.
Postavy jsou napsány skvěle. Řeč ovšem není pouze o hlavní anti-hrdince, ale i o dalších aktérech, jako jsou Poison Ivy, Joker, Bane nebo třeba Dr. Psycho. Už dávno neplatí, že co je kreslené a je v televizi, je určeno pro děti.
I když by to k tomu svádělo, Harley Quinn by rozhodně neměl vidět nikdo mladší dvanácti let. Slovy na k nebo p se tady totiž skutečně nešetří. Ono se na druhou stranu není vůbec čemu divit, jelikož si seriál bere na paškál hlavně zločinecké prostředí, kde se zásadami Gutha-Jarkovského řídí jen málokdo.
Některé děti by nejspíš také dost špatně rozdýchávaly zdejší násilí. Nejde jen o to, že už během prvního dílu zvládne Harley vyrobit více otevřených zlomenin, než se podařilo Arnoldovi a Saegalovi dohromady za celou jejich kariéru, ony se tu vyvražďují celé rodiny! Tedy zatím jedna rodina, ale i tak je to na kreslenou komiksovku docela maso.